5
(1)

5+1 اصول و فنون مذاکره در املاک

   برای داشتن یک معامله­ ی ملکی موفق، لازمه که هر مشاور املاک از اصول و فنون مذاکره در املاک به خوبی آگاه باشه. یک مشاور املاک باید به خوبی بدونه کجا صحبت کنه و کجا سکوت، یا کی پیشنهادهای متفاوت به مشتری ارائه بده و کی روی یک فایل تمرکز کنه.

همیشه فروشنده ها قصد فروش با قیمت بالا و خریداران قصد خرید با پایین ترین قیمت رو دارن. حالا هدف یک مشاور املاک فقط باید رسوندن خریدار و فروشنده به خواسته ­­­­­­­­­­­‌‌‌‌هاشون باشه. داشتن فن مذاکره موفق در شغل مشاور املاک، علاوه بر بزرگترین رمز موفقیت؛ یک هنر است. اگر شما تازه در زمینه املاک مشغول فعالیت شدین و یا در بعضی مواقع در مذاکرات ناموفق بودین، این مقاله برای­­­­­­ شماست.

نقش مشاورین املاک در مذاکرات

یک مشاور املاک میتونه معامله ای که هر دو طرف خواهان آن هستند رو به راحتی خراب کنه و یا معامله ای که هر دو طرف هنوز در حدس و گمانن رو با قاطعیت ثبت کنه. در نتیجه حضور مشاور املاک و نقشش در معاملات مهم و تاثیر گذار است. 

قطعا کسانی که تازه قصد ورود به حوزه مشاور املاک دارند نیاز به تمرکز بیشتر روی اصول و فنون مذاکره در املاک دارند، باید جلسات بیشتری رو حضور داشته باشن و مذاکرات رو تحلیل کنن، مطالعه بیشتری در خصوص انواع مذاکرات و روانشناسی مذاکرات داشته باشن.

اصول و فنون مذاکره در املاک
تماس با هلدینگ الف

جهت مشاوره حقوقی ملکی رایگان با ما تماس بگیرید.

6 مورد از مهمترین اصول و فنون مذاکره در املاک

 

1- جلب اعتماد و خوش رویی و صداقت

اولین و مهمترین موضوع برای شروع مذاکره، جلب اعتماد هر دو طرف معامله است. جلب اعتماد میتونه شامل سابقه­ ی کاری شما، نحوه­ ی لباس و آرایش شما، صداقت، خوش برخوردی و …. باشه. اگر خریدار و فروشنده بتونن به شما در قدم اول اعتماد کنن، در ادامه­ ی مسیر کار شما راحتتر میشه.

2- قاطعانه صحبت کنید.

با قاطعیت صحبت کنین، منتها با پرخاشگری اشتباه نگیرین. همیشه جواب مثبت به خریدار ندین و از نه گفتن نترسین. تمام موضوعات رو واضح و شفاف و بدون حاشیه عنوان کنین.

اصول و فنون مذاکره در املاک

3- شنونده با حوصله ای باشید.

سعی کنین شروع کننده مذاکره نباشین؛ اجازه بدین تمام نیازهای خریدار رو متوجه بشین تا بتونین بهترین پیشنهاد رو ارائه بدین.

4- از زبان بدن غافل نباشین

به زبان بدن طرف مقابل خیلی دقت کنین. نوع راه رفتن، نحوه نشستن و دست دادن میتونین افکار طرف مقابل رو تا حدودی متوجه بشین.

  • با خودکار یا هر وسیله ای بازی کردن یعنی بی توجه به موضوع
  • دست و پا رو مدام تکون دادن یعنی استرس از موضوع بحث
  • دست های مشت کرده و یا پوشوندن دهان با دست
  • متمایل به جلو نشستن یعنی مشتاق گفتگو

5- به احساسات و تن صدا دقت کنین.

تن صدای آروم باعث ایجاد حس اعتماد و مثبت در طرف مقابل ایجاد میکنه. تن صدای محکم تسلط شما رو نشون میده.

حالا این شما هستین که باید بدونین هنگام مذاکره کی تن صدا رو بالا ببرین و کجا آروم صحبت کنین. احساسات خودتون رو کنترل کنین. سعی کنین سریع به صحبت ها و نظرات خریدار و فروشنده واکنش نشون ندین. در هر صورتی به هیچ عنوان بی احترامی به شخصیت ها نداشته باشین.

6- تمام شرایط ملک و خریدار را بسنجید.

در انتها اشراف کامل به مورد معامله داشته باشین تا بتونین به موقع از نقاط قوت ملک مثل موقعیت مکانی، متراژ، متریال و …. استفاده کنین. منتها تمام امکانات ملک رو همون ابتدا برای خریدار توضیح ندین، چون باعث سردرگمی و گیج شدن خریدار میشه. یک سری از اطلاعات رو اجازه بدین مشتری موقع بازدید از ملک متوجه بشه و حواستون باشه شریط ملک رو پله پله و با سیاست برای مشتری توضیح بدین.

جمع بندی

پیروز شدن در یک مذاکره فوت و فن مخصوص به خودش رو داره و فقط با تمرین و کسب اطلاعات میتونین به یک مذاکره کننده موفق تبدیل بشین. اوایل کار طبیعتا موضوع برای شما سخت و غیر قابل فهم هست که چطور یک مشتری رو برای خرید یک ملک قانع کنین ولی خبر خوب اینکه این موضوع کاملا اکتسابی است و شما خیلی خوب میتونین بعد از یک مدت به یک مذاکره کننده موفق تبدیل بشین.

ما در مهندسی فروش املاک امید، با سال ها تجربه و فعالیت تونستیم مشاوران خبره ای رو برای انتخاب هرچه سریعتر و راحت تر املاک مورد نظر مشتریان عزیز آموزش بدیم.

املاک لاکچری ویژه

لطفا به مقاله امتیاز دهید.

5 / 5. Vote count: 1

اسکرول به بالا