چرخه ی زنجیره ارزش صنعت ساختمان

سرمایه گذاری و مشارکت

تامین و تهاتر کالا

فروش

بهره برداری

چرا سازمان مهندسی فروش ؟

ما در گروه مهندسی فروش املاک امید؛

    علاقه مندیم در تلاطم موجهای صنعت ساختمان کشتی امنی برای آبادگران، سرمایه گذاران و تامین کنندگان متریال ساختمانی باشیم. مهندسی فروش را در سرلوحه راهمان قرار داده ایم تا با آمیخته تجربه و علم از دغدغه های موجود در این فرآیند پیچیده بکاهیم.

پس زنجیره ارزش صنعت ساختمان را با آلیاژ ده ها سال تجربه ملکی در حوزه ساختمان به هم بافته ایم. در اولین حلقه زنجیره، سرمایه گذاری مشارکت را به بسته های اقتصادی برای مالکین و سازنده های جان ترسیم نموده، با توجیهات لازم و قانونی آنها را دست به دست می دهیم، سپس برای ساخت به کمک ایشان رفته کالا و متریالشان را تهاتر خواهیم نمود. تا بسازند و آباد کنند، حالا باید بفروشند، تا چرخه مالی در این صنعت کماکان بچرخد، پس همراهشان خواهیم بود، و مهندسی می فروشیم. در آخر، آثارشان باید به بهترین نحو ممکن به بهره بردای برسد، تا به یادگار بماند و همـگـان بــه نیکـی یادشـان کننــــد، آنجا نیز در رکاب می مانیم….

مشارکت در ساخت

 

    مانیتورینگ و رصد زمین ها و بررسی و تهیه بسته اقتصادی به جهت توجیه سازنده در ساخت اولین حلقه زنجیره صنعت ساختمان است که مهندسی فروش بر آن باید نظارت داشته باشد، بدیهی است بررسی دقیق فرآیند مشارکت، توجیه منطقی و رعایت قوانین و ضوابط حقوقی آن از اولین اقدامات زنجیره ارزش صنعت ساختمان است.

 

(مراحل نوشتن قرارداد مشارکت در ساخت)

امضای نمونه قرارداد مشارکت ساخت و ساز.

گام اول
گام دوم

اعطای وکالت کاری از سوی مالک به سازنده ساختمان.

دریافت دستور نقشه

گام سوم
گام چهارم

تهیه نقشه معماری، نقشه محاسبات، برق و مکانیک

دریافت گواهی های مورد نیاز از شهرداری، سازمان آتش نشانی، نظام مهندسی، اداره اوقاف (اگر زمین وقفی است)، فضای سبز و ... .

گام پنجم
گام ششم

پرداخت فیش عوارض از سوی سازنده ساختمان

دریافت جواز ساخت زمین

گام هفتم
گام هشتم

تخلیه و تحویل زمین یا ساختمان فرسوده به سازنده در زمان اخذ کامل قرض الحسنه و بلاعوض

تخریب و تجهیز محل کارگاه

گام نهم
گام دهم

اسکلت

انتقال بخشی از سند زمین به نام سازنده

گام یازدهم
گام دوازدهم

نازک کاری و پایان عملیات ساختمانی و تحویل کامل آپارتمان

انتقال بخش دوم سند به نام سازنده ساختمان

گام سیزدهم
گام چهاردهم

دریفت اسناد تک برگ مالکیت از سوی سازنده ساختمان یا آپارتمان و تحویل به مالک

آغاز دوره تضمین قرارداد مشارکت ساخت

گام پانزدهم

تامین و تهاتر متریال

   تبادل کالا با کالایی که قابلیت مبادله کردن داشته باشد را تهاتر می گویند. یکی از عمده خدمات مهندسی فروش تامین و تهاتر کالا و متریال مورد استفاده در ساخت است. هنگامی که یک پروژه با کمبود بودجه و نقدینگی مواجه می شود، عملیات تهاتر شکل می گیرد. اجرای تهاتر و تبدیل واحدها به نقـدینگـــی از فرآیندهــای مهندســی فـــروش می باشد، که با ظرافت و هوشمندی خاص و با تکیه به اطلاعات موجود اتفاق می افتد.

تامین و تهاتر کالا

 

مزایای معاملات تهاتری در صنعت ساختمان:

    تهاتر معمولا برای دو طرف سازنده و تولید کننده در صنعت ساخت و ساز مناسب است و به همین دلیل است که معاملات تهاتری در صنعت ساختمان بیش از سایر صنایع رونق دارد.

  • تهاتر مصالح ساختمانی با سهولت بیشتری همراه است.
  • فروش واحدهای ساختمانی با سهولت بیشتری همراه است.
  • تهاتر موجب رونق کسب و کار هر دو طرف پیمانکار و تولید کننده شده و سود مناسبی را به همراه دارد، معاملات تهاتری مشکلات مربوط به نیاز به سرمایه نقدی و سرمایه گذاری پولی را بر طرف می کند.
  • تهاتر روشی مناسب برای رونق بخشیدن به صنعت ساخت و ساز است.
  • ضمانت معامله در روش معاملات تهاتری بسیار بالا است.
  • در تهاتر امنیت بیشتری برای رسیدن هر کدام از طرفین به طلب خود وجود دارد.

مهندسی فروش املاک و مستغلات

    تغییرات روز افزون در کسب و کار باعث شده که صنعت ساخت و ساز نیز دچار تحول زیادی گردد. از خدمات هتلینگ در واحدهای با متراژ بالا همه نشان دهنده تغییر رفتار مشتریان واحدهای تجاری، اداری و مسکونی در ساخت و ساز کشور می باشد.

مشتری امروز از نشان دادن قسمتهای مختلف ساختمان توسط مشاور خسته شده است. او بر ارتباطات متفاوت مشاور تمرکز دارد. انتظار دارد از یک مشاور حرفه ای با ظاهر مناسب و فن بیان متفاوت خرید کند. بر اساس آمارهای ارایه شده در نشریات بین المللی، تغییر رفتار آژانس های املاک و مشاوران نیز محسوس است. از راه اندازی آژانس های مشاوره املاک بانوان تا ارایه خدمات ایاب و ذهاب به مشتریان همه نشان از انفجار تغییر در این حوزه از کسب و کار است. فروش املاک و مستغلات نیز نیازمند توجه به موضوع مهندسی فروش دارد. مهندسی فروش معتقد است از زمان انتخاب زمین باید به مشتریان آتی ملک اندیشید. بدیهی است تفکر مهندسی فروش فراتر از آژانس املاک است ، پس باید طرحی نو در اندازیم.

   همچون سایر کسب و کارها، انتخاب نام جذاب برای پروژه، طراحی تایپوگرافی فارسی و انگلیسی، انتخاب رنگ سازمانی بر اساس بازار هدف، انتخاب شعار مناسب، تعیین کاراکتر، بیزینس کارت، ست اداری و پاکت نامه و همه هویت های برند در لیست الزامات اساسی و اولیه پروژه خواهد بود.

1برندسازی

 

   تشکیل یک سیستم فروش حرفه ای از هنگام جذب و استخدام تا محافظت از آنها یکی از بهترین چالش های سازندگان است. پس مهندسی فروش با استخدام و بکارگیری نیروها از مدیر فروش تا پرسنل، شرح وظایف آنها، چارت سازمانی، برنامه آموزشی تخصصی و عمومی، لباس فرم، بج سینه، رفتار سازمانی و پرزنت مناسب، این چالش سازندگان را برطرف می کند.

   یکی از مهمترین وظایف مهندسی فروش دستیابی و جمع آوری بانک های اطلاعاتی مناسب بازارهای هدف است.

این بانک ها از روشهای مختلف قابل دسترسی است و به دور از آزمون و خطا مستقیم با بازارهای هدف ارتباط برقرار می نماید.

CRM مدیریت مشتریان از ابزارهای دقیق و قابل برنامه ریزی مهندسی فروش است.

   برای یک تبلیغات موثر نیاز به تولید محتوا، عکس، فیلم و متن است. دنیای مجازی و واقعی باید در تسخیر مهندسی فروش برای نیل به اهداف باشد.

سایت، اینستاگرام، درج لوکیشن در گوگل مپ، طراحی واحد نمونه، چاپ کاتالوگ و بروشور و میهمانی های ویژه همه و همه مهم بوده و متناسب با پروژه باید به اجرا در آید.

   مطالعات میدانی، تعیین کاربری، تعیین نام پروژه، بررسی SWOT، آنالیز اطلاعات پروژه، تهیه آلبوم های پلان و 3D، بررسی ظرفیت های اطراف پروژه، تهیه لیست قیمت، مرحله بندی فروش، شرایط پرداخت، شرایط قرارداد، تجهیز دفتر فروش و شناسایی ظرفیت های تبلیغاتی.

هلدینگ معاملاتی اِلف

مهندسی فروش، تنها راهکار نسل جدید فروش املاک و مستغلات، نیاز به تفکری نو در بازار سنتی دارد. بدیهی است این نگاه با اهتمام من و تو محقق خواهد شد.

مدیریت بهره برداری.png

 

مدیریت بهره برداری

   در دنیای امروزی، ارائه خدمات به بهترین شکل با بهینه ترین هزینه، از مهمترین نکات در نگاه مشتریان است. هدف از ارائه خدمات تنها تامین رضایت مشتری نیست. بلکه هدف فرا رفتن از حد انتظار مشتری، تبدیل مجموعه به یک ساختمان برند و لذت بردن استفاده کنندگان مجموعه ساختمان و خرسندی بهره بردار نهایی و سرمایه گذاران است. مهندسی فروش علاوه بر  فروش برای پروژه و ساختمان شما ارزش افزوده ایجاد می نماید.

 

مراحل ارائه خدمات مدیریت بهره برداری ساختمان:

   خدمات مدیریت بهره برداری ساختمان علاوه بر ارتقاء اعتبار و جایگاه اجتماعی سرمایه گذار، سازنده، مالک و خود ساختمان، ساختمانی ایمن، آرامش بخش و در خور مهیا می نماید. همچنین این خدمات می تواند قبل از تحویل واحدها به خریداران و بهره برداران نهایی و در کنار تیم فنی سازندگان محترم، جهت ارائه خدمات گارانتی و وارانتی به صورت جامع و در سطوح گوناگون کیفی انجام پذیرد.

برند سازی، بازاریابی و فروش پروژه

برنامه ریزی و استراتژیک

برنامه ریزی و استراتژیک

سبد گذاری واحدها، بهره برداری از مشاعات و ....
خلق هویت برند و برندسازی ساختمان

خلق هویت برند و برندسازی ساختمان

شبکه سازی و تایید اجتماعی، روابط عمومی، اخذ استانداردها و گواهینامه های لازم و ...
بازاریابی و بازاریابی دیجیتال

بازاریابی و بازاریابی دیجیتال

تحقیق و بررسی روند بازار، شناسایی بازارهای هدف و بهترین روش های دسترسی به آن ها، طراحی کمپین و بودجه بندی آن ها، نظارت بر روند اجرایی کمپین و بودجه هزینه شده و تهیه گزارش درباره میزان اثربخشی هر کمپین، طراحی و مدیریت سایت و صفحات اجتماعی و ...
تبلیغات و پیاده سازی کمپین

تبلیغات و پیاده سازی کمپین

تبلیغات متنی، رپورتاژ آگهی و تصویری در رسانه های هدف، تبلیغات محیطی، هدایا و ...
تدوین ساختار فروش

تدوین ساختار فروش

ارائه خدمات حقوقی و مدیریت امور قراردادها، بررسی اعتبار مشتریان، فلوچارت و روند رسیدگی به مشتری و انجام کار، صدای مشتری و خدمات پس از فروش (مشتری نوازی)، تهیه و تنظیم صورتجلسات تغییر و تحول و ...
اسکرول به بالا